S.K.I.B. 22.Město ve zmatku

25. září 2012 v 17:54 | Bai |  S.K.I.B. (2.řada)

22.Město ve zmatkuHlavou mi běželo tolik věcí.Snad jsou upíři v pořádku,snad je v pořádku Hakku.Co ostatní lidé a jak to vůbec ve vesnici vypadá.Jestli je to horší než jak to vypadalo v televizi,nebo to není zase tak strašné.Žaludek jsem měla jak na vodě a ruce se mi třepaly strachem.

,,Co teď budeme dělat?"Zeptala se Sari Aizawy. ,,Nejspíš budeme hledat nějaké stopy po Reně.Nějak se mi to celé moc nezdá...Ona by nezmizela jenom tak.Podle mě v tom něco,nebo někdo bude a ten někdo bude nejspíš Kaen."Aizawa se zamyšleně díval z okna.Venku začalo pršet.Sari přešla k oknu a otevřela ho dokořán.Milovala déšť.Natáhla ruku a nechala malé kapky spadat na bledou ruku. ,,Kdo je sakra ten Kaen?Řekneš mi o něm už konečně něco víc?Kdo to je,jaký je,jak vypadá a co udělal tak strašného,že ho všichni pokládáte za nepřítele...?"Sari se vážným pohledem dívala na Aizawův odraz v otevřeném okně. ,,Kaen byl kdysy úplně obyčejný,nadmíru inteligentní člověk,ale jedno na něm přece bylo.Žil si ve vlastním světě.Věřil v upíry a vyrobil si nějaký jed,který ho v upíra proměnil.Měl matku,ta odjela někam na Ukrajinu nebo kam a mladší sestru..."Nachvíli se odmlčel. ,,Co se s ní stalo?"Zeptala se Sar. ,,Zabil ji.Našli jenom její mrtvolu v kaluži krve v jejím pokoji.Všem lidem na ni nějak vymazal vzpomínky,ona kdysi byla Belina nejlepší kamarádka a byla by dál nebýt toho krutého vraha..." ,,Jak mohl vyrobit upíří jed?To nedokáže nikdo..." ,,To je těžká otázka..."

Z budky na letišti jsem zvolala Hakkuovi.Do pár minut byl na letišti (musel jet minimálně 180).Stáli sme s Keiem na parkovišti,když se ozvalo skřípění kol a vedle nás zaparkovalo nablýskané černé BMW.Z něj v rychlosti vylezl Hakku.Skočila jsem mu kolem krku. ,,Měl jsem strach.Nebrala si mi mobil." ,,Jo,utopil se v kaluži..."Omluvně jsem se na něj podívala.Něžně mě políbil na přikvítanou.Pak se podíval na Keie. ,,Co ty tady?"Zeptal se a chytil mě za ruku. ,,Potkali sme se u tety...Kei řekl,že pojede se mnou.Hakku,jak je na tom vesnice?" ,,Vesnice je na tom dobře,vlastně dali do zpráv jenom ty nejhůř postižená místa.Za to zemětřesení může-" ,,Crossens,"skočil Hakkuovi do řeči Keisuke, ,,Víme všechno.Musíme se dostat do podzemí." ,,Bude to těžší než se zdá..."Zašeptal Hakku.S Keiem sme se na něj nechápavě podívali. ,,Co se stalo?"

Hakku nás vedl ke starému hřbitovu za vesnicí,kde byl vstup do bludiště pod městem.Bylo to tu jako po výbuchu.Stromy ležely na zemi a náhrobky byly rozsypány na prach.Došli sme k nějakému většímu náhrobku. ,,Tohle byla původně rodinná hrobka,v ní byl vstup do podzemí...Bohužel to zemětřesení ji zničilo."Zkousla jsem si spodní ret.Hakku mě objal kolem ramen a Kei si rukama hrábnul do vlasů. ,,Co teď?Jak se dostanem ke Crossensu?"Na chvíli jsem se zamyslela. ,,Existuje ještě jedna cesta...Vím jak se tam dostaneme,pojďte za mnou."Kluci se na mě nechápavě podívali,ale ochotně šli za mnou. ,,Kam že nás to vedeš?"Zeptal se mě Keisuke.Dovedla jsem je na začátek vesnice.Byl zde postarší pomalu se rozapadající dům.Vzala jsem za kliku a otevřela vrzající dveře. ,,Do podzemí..."Zašeptala jsem a vešla do domu.Kei s Hakkuem mě následovali.Za dveřma byly dlouhé schody dolů.Pomalu jsem sestupovala nejdřív železné schody,které se postupně měnily v kamenné.Nakonec sme vstoupili do podzemní chodby.Před náma se rozprostíral za chodbou velký prostor.Byly zde dlouhé sítě vysící do stopu a blikala tu barevná světla.Podzemím zněla moderní taneční hudba a do rytmu zde tančili lidé. ,,Kde to sakra sme?"Zeptal se Hakku. ,,Tohle hoši je podzemí...To nejhorší,ale zároveň nejlepší místo v naší vesnici...Vidíte ty lidi na síti?"Pokývala jsem hlavou k sítím,kde byli zavěšeni lidé.Polohy jejich těl byly zvláštní.Drželi se nohama a rukama jako nějací pavouci.Hlavu měli otočenou o 190°.Všichni měli dlouhé tmavé vlasy a bledé tváře. ,,Co jsou zač?"Zeptal se Kei. ,,Dřívější obyvatelé tohoto místa.Takzvaní pavoučí lidé...Je to druh démonů.Po nějaké době temna se sem přistěhovali i jiní démoni.Teď se chcete určitě zeptat na otázku typu proč.Odpověď je prostá.Vy to možná nevidíte,ale podřadným démonům v Zashenu dochází jídlo a voda.Stěhují se sem a tudíž jsou nuceni si vše obstarat sami.V Zashenu neměli z čeho obstarávat,další důvod k úprku.Vím jistě jednu věc...Jestli vyhraju polovinu rodinné moci,vrátím do Zashenu život,ať se to Seshovi líbí nebo ne.Jdeme."Procházeli sme mezi tančícími démony.Ti si nás vůbec nevšímali.Jakoby byli omámeni hudbou.Velká "místnost" skončila a temnou chodbou se pokračovalo dál. ,,Jak o tomhle místě víš?"Zeptal se mě Hakku. ,,Jednoduše,ty si myslíš,že o mě víš všechno,ale po nocích sem se vždycky vypařila oknem a šla pařit sem.Ptala jsem se tě kdysy,jestli chceš jít se mnou,nešels,tvoje mínus."Kei se na Hakkua uculil.Ten se na nás oba nechápavě podíval. ,,Kdy si mi něco takového říkala?"Zeptal se. ,,Jak to mám vědět,už je to zkrátka dávno.Pánové,bludiště určitě znáte..."Hakku s Keiem se rozhlédli po temném bludišti vzpomínek. ,,A tam je Crossens."Ukázala jsem na kopec před sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anyska Anyska | 26. září 2012 v 20:25 | Reagovat

Začíná se mi to lívit ještě víc, ale nejvíc se teším na Angee :-P

2 Saskie Saskie | E-mail | Web | 27. září 2012 v 22:12 | Reagovat

nedošli tam nějak moc snadno? xD
ale je to super xD moc dobré jako vždy xDD

3 Bája Bája | E-mail | Web | 28. září 2012 v 10:04 | Reagovat

v jednoduchosti je krása,neznáš?? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama